Artikels en nieuws...

Code Rood… en wat nu voeren?

Code Rood… en wat nu voeren?

24-6-2026

 

Nu de vluchten dit weekend vanwege de weersomstandigheden op code rood zijn gezet, krijgen veel liefhebbers te maken met een onverwachte onderbreking van hun voerschema. Een logische vraag is dan: hoe houden we de duiven in balans richting volgend weekend?

Het advies van de Matador is om de duiven eerst enkele dagen wat af te bouwen, zodat de vormcurve wordt verlegd naar het einde van de komende week. Binnen het Matador-systeem sluit de Start Mengeling daar uitstekend op aan. Deze mengeling bevat meer vezels en minder maïs, waardoor de duiven tijdens de extra rustdagen niet onnodig veel energie opnemen.

Vanaf het moment dat er weer wordt toegewerkt naar een vlucht, kan het normale voerschema worden hervat en kan in de laatste dagen opnieuw worden opgebouwd richting inkorving.

Heeft u geen Start Mengeling in huis? Dan is Alpha 1 voor deze paar dagen een prima alternatief. Eventueel kan een kleine hoeveelheid gerst of paddy worden toegevoegd om het vezelaandeel iets te verhogen.

Kortom: geen grote aanpassingen, maar de duiven eerst enkele dagen laten afbouwen en vervolgens het normale voerschema weer oppakken richting de volgende vlucht.

Terug
Verkooppunt in the picture

Altijd een Matador verkooppunt bij u in de buurt!